Sabancı ELAE Hazırlık Atlama Kursu

İstanbul Dil Akademisi 2007’den beri her sene bini aşkın üniversite hazırlık okulu öğrencisini İngilizce hedeflerine ulaştıran eski Hazırlık Okulu eğitmenleri tarafından kurulmuş, alanında uzman bir kurumdur. Her dönem Sabancı Üniversitesi hazırlık okulu öğrencilerine için spesifik eğitimler düzenlemektedir.

Sık sorulan bazı sorular ile Sabancı ELAE kurs programımızın detaylarına bakalım:

 

ELAE Kurs programınız kimlere yöneliktir?

Program sadece Sabancı Üniversitesi öğrencilerine yöneliktir. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Okula devam eden, beklemeli ve yüksek lisans öğrencileri için farklı programlar uygulanmaktadır.

 

Kurs içeriği nasıldır?

Kurs programı Sabancı Üniversitesi Hazırlık Sınav Sistemine göre hazırlanmıştır. Dersler öğrencilerimizin seviyesine göre Hazırlık Atlama ya da Hazırlık Destek odaklıdır.

 

Sabancı Üniversitesi hazırlık destek eğitimleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hazırlık destek eğitimlerimiz okula devam eden route 1, route 2 ve route 3 öğrencilerine yöneliktir. Programın amacı öğrencilerimizin İngilizcelerini geliştirmeleri, hazırlık okulu devam ederken ve sonrası için rahat bir nefes aldırmaktır.

Süreç boyunca Listening, Reading, Writing ve Speaking olarak bütün İngilizce becerileri üzerinde ayrı ayrı çalışılarak öğrencilerimizin İngilizce seviyeleri arttırılır. Bunun yanında hazırlık okulundaki ödev, quiz ve ara sınavlar için ayrıca çalışmalar yapılarak öğrencilerimizin her kuru sorunsuz geçmesi sağlanır.

 

Sabancı Hazırlık atlama eğitimleriniz nasıldır?

Hazırlık atlama eğitimlerimiz okula devam eden route 3, route 4; hazırlık beklemeli ve yüksek lisans öğrencileri içindir. Program boyunca ELAE sınavının bütün bölümleri ayrı ayrı çalışılıp ve soru tipleri üzerinde detaylı çalışmalar yapılır. Ders saatlerine ek olarak ELAE deneme sınavları yapılır.

 

Sabancı ELAE özel dersleriniz var mı? Benim için yararlı olur mu?

Özel dersler iki tür öğrenciye faydalı olmaktadır:

  • Özel ders ortamında hocalar ile birebir çalışmaktan daha fazla verim sağlayanlar
  • Sınava az bir süre kaldığından, programı özel ders ile gerektiği şekilde tamamlayabilecek olanlar

İstanbul Dil Akademisi’ne geldiğinizde hocalarımız ile yapacağınız görüşmede bu konular detaylı olarak değerlendirilmekte ve en uygun yönlendirmeler yapılmaktadır.

 

Eğitmen Kadronuz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sabancı Üniversitesi öğrencilerimize eğitim veren hoca kadromuz ELAE sınav sisteminde uzman, üniversite hazırlık okulu geçmişi olan eğitmenlerden oluşmaktadır.

İster grup, ister özel ders olsun öğrencilerimiz öğrenme şekillerine ve sınava yönelik eksik yönlerine göre kendileri için en faydalı olacak eğitmenlerimiz ile çalışma konusunda her türlü imkana sahiptir.

 

ELAE ders kaynaklarınız hakkında bilgi verebilir misiz?

Hazırlık atlama ve hazırlık destek gruplarında farklı ders materyalleri kulanılmaktadır. Sabancı hazırlık destek gruplarında seviyeye göre gerekli gramer bilgilerini içeren kaynaklar, kelime listeleri ve başka ek materyaller kullanılmakta bunun yanında okulda kullanılan kitaplar da esas alınmaktadır.

Hazırlık atlama ELAE sınav eğitimi derslerimizde tamamen sınav içeriğine yönelik hazırladığımız özgün kaynaklarımız ve kelime listelerimiz kullanılmaktadır. Sınavın Listening, writing ve reading bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır. Ayrıca ileri İngilizce gramer konularına yönelik çalışmalar mutlaka yapılmaktadır.

Hem hazırlık atlama hem de hazırlık destek programlarımıza devam eden öğrencilerimize derste kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulan ya da eksiklikleri olan her konuda ek materyal desteği vermekteyiz. Bütün ders materyalleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

Deneme Sınavları yapıyor musunuz?

ELAE Kurs programında ders saatlerine ek olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarla öğrencilerimizin sınav pratiği ve zaman yönetimi becerileri arttırılmaktadır. Ayrıca başarı takibi yapılarak eksikleri belirlenmektedir.

 

Öğrencilerinizin ders dışında soru sorma ya da ders çalışma imkanı var mı?

Evet vardır. Ders saatleri dışında çalışıp, hocalarınıza soru sorabilmeniz için kurumumuzda ayrılan ve haftanın yedi günü açık olan Ders Çalışma Salonlarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

Başarı oranınız nedir? Sınavı geçemeyen öğrencileriniz oluyor mu? Onlara nasıl yardımcı oluyorsunuz?

ELAE sınav hazırlık sürecimizde yapılan bütün faaliyetlere (ders + deneme + ek çalışma) katılan öğrencilerimizde ortalama % 92 gibi bir başarı oranına sahibiz.

Sınavda başarılı olamayan öğrencilerimiz genelde sınav esnasında olan aksaklıklardan dolayı istedikleri skora ulaşamamaktadır. Bu tür durumlarda, öğrencimizle beraber detaylı mevcut durum analizi yapıp, gerekli düzenlemeleri yaparak öğrencilerimize her türlü desteği vermekteyiz.

 

Eğitimleriniz sadece İstanbul’da mı verilmektedir? Online Kurs imkanınız var mı?

Eğitimlerimiz tercihinize göre yüz yüze ya da online olarak verilmektedir. Yüz yüze eğitimler, Kadıköy ve Beşiktaş‘ta bulunan kurum binalarımızda verilmektedir. Bu adreslere gelemeyen öğrencilere ELAE Online Eğitimimiz ile yardımcı olmaktayız.

 

Sabancı ELAE Kurs programlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.